Kabina prysznicowa z brodzikiem czy bezbrodzika

Jeżeli nie jesteśmy najwyższej klasy złotą rączką i raczej nie zanosi się na to, abyśmy zaprojektowali i zamontowali kabinę prysznicową naszego autorstwa, musimy zdecydować się na kupno jakiegoś „gotowego” modelu. Wcale nie oznacza to, że nasza kabina będzie wyglądała byle jak i czy też będzie po prostu gorsza.
Na rynku wyposażenia łazienek panuje spora konkurencja i co za tym idzie – niemały wybór. Szczęśliwie dla konsumenta, dzięki takiemu stanowi rzeczy ceny utrzymują się na względnie niskim poziomie. Jaki zatem mamy wybór? Wszystko zależy rzecz jasna od tego, czego szukamy. Pierwszym i najważniejszym kryterium, które powinno nas interesować, jest zależne od tego, gdzie umieszczona będzie nasza kabina prysznicowa. Najczęściej będzie to róg łazienki, rzadziej jedna ściana (wolno stojąca kabina to już po prostu unikat). Lokalizacja kabiny prysznicowej rzecz jasna będzie miała wpływ na dostępne kształty. Najpopularniejsze i najłatwiej dostępne to znany i trochę już oklepany czworokąt, coraz to popularniejsze półkole, owal, prostokąt i pięciokąt. Z reguły, im mniej popularny kształt – tym większy koszt kabiny, jednak nie jest to żelazna reguła – kabiny o bardziej egzotycznych kształtach częściej są „na promocji”.  Kabiny prysznicowe mają drzwi przesuwne, bądź też osadzone na zawiasach – jest to rzecz jasna uzależnione od ich kształtu. Wykonane z pleksy bądź szkła. Jedni twierdzą że zacieków jest mniej na szkle, inni że na pleksie. Prawda jest jednak inna – jeżeli kabina która nas interesuje nie jest powleczona specjalistyczną powłoką chroniącą przed kamieniem, nie ma siły aby nie pojawiły się na niej zacieki. Czy będzie ze szkła, czy z tworzywa sztucznego.

 kabina-prysznicowa-z-hydromasazem-kabiny-prysznicowe-120x85-san-marino-1048862z0-000000164

Z jakiego typem kabin prysznicowych możemy się spotkać:

kabina prysznicowa, Kabina pod prysznic, kabina prysznicowa z sauną, kabina prysznicowa z hydromasażem, kabina prysznicowa z brodzikiem, kabina prysznicowa bez brodzika. Każda z nich posiada cechy charakterystyczne,oraz swoje zalety i wady. W najbliższym czasie postaramy się opisać je wszystkie.

images

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *