Okna drewniane i ich pielęgnacja

Okna drewniane są doskonałym rozwiązaniem, które sprawdza się niemal w każdych warunkach. Nieważne czy nasz dom jest mały, średni czy duży okna, które zdecydujemy się w nim zamontować powinny spełniać wszystkie powierzone im rolę. Podstawowym zadaniem okien jest niewątpliwe szczelność, bowiem nieszczelne okna będą generować dodatkowe koszty, które trzeba będzie ponieś na rzecz opału szczególnie w okrasach jesiennych i zimowych.  Jednak, aby okna drewniane służyły domownika przez kilka a nawet kilkanaście lat musimy pamiętać o ich ochronie oraz pielęgnacji.

okna okno_drewniane_do_domu

Ochrona okien drewnianych jest bardzo ważną kwestiom, o które każdy z nas powinien pamiętać, okna tego rodzaju wymagają, bowiem cyklicznej pielęgnacji. W przypadku okien drewnianych wszelkie niewielkie uszkodzenia powstałe skutek niesprzyjających warunków atmosferycznych np. takich jak grad mogą powodować uszkodzenia drewna, które z upływem czasu nie będą możliwe do samodzielnego usunięcia. Wynika to z faktu, iż nawet przez niewielkie szczeliny w oknie woda będzie przedostawać się od wnętrza okna, co z czasem może doprowadzić do uszkodzeń struktury drewna.

okna_z_drewna

Aby temu zapobiec przynajmniej dwa razy w roku należy dokładanie wyczyścić okna specjalistycznym preparatem a następnie dokładnie wetrzeć w drewno mleczko, którego zadaniem jest zamkniecie kanalików, którymi woda mogłaby wnikać w głąb struktury drewna. Podczas czyszczenia okna należy pamiętać by detergenty były odpowiednio dobrane, bowiem zbyt silne środki mogą spowodować uszkodzenie powłoki kryjącej. Drugim bardzo popularnym rodzajem okien są okna plastikowe, również i o tych oknach pisaliśmy na naszym portalu. Dla osób szukających innowacji okna skandynawskie powinny być ciekawym rozwiązaniem.

No Responses

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *