Okna skandynawskie

Jeśli zastanawiasz się, jakie okna będą odpowiednie do twojego domu czy tez mieszkania warto zrezygnować z tradycyjnych okien PCV czy też okien plastikowych na rzecz okien skandynawskich. Ten rodzaj okien cieszy się coraz większa popularnością na światowym rynku, związane jest to niewątpliwie z nowatorską technologia, która została wykorzystana właśnie podczas projektowania okien skandynawskich. Okna te stworzone są na zupełnie innej konstrukcji niż te, które wykorzystywane były do tej pory.

Najbardziej widoczna różnica jest, iż otwierają się one na zewnątrz a nie jak w przypadku tradycyjnych okien do środka. Innowacja ta została wprowadzona przede wszystkim ze względów praktycznych, nie chodziło jedynie o walory estetyczne czy też wyróżnienie się na tle starszych modeli. Poprzez zastosowanie nowatorskiej technologii okna nawet podczas bardzo silnych podmuchów wiatru zostają dociśnięte do framugi, przez co nie jest możliwe powstanie nawet najmniejszej szpary, która mogła przepuszczać wiatr jak również zimno. Jest to bardzo ważna zaleta, która jest doceniania w naszym kraju przez coraz to większą grupę klientów. Do produkcji okien skandynawskich wykorzystywane jest drewno iglaste o wysokiej, jakości, które idealnie sprawdza się zarówno w wysokich temperaturach jak również jest odporne na mrozy.  Dodatkowo lite drewno iglaste jest odporne na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne, takie jak obicia czy zadrapania.

okna_szwedzkie okna_skandynawskie

Wybór odpowiednich okien jest bardzo ważną kwestią, dlatego przed podjęciem ostatecznej decyzji warto zasięgnąć porady fachowców, którzy z pewnością będą w stanie udzielić nam kilku fachowych porad a tym samym pomogą nam w wyborze odpowiednich okien.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *