Projektowania oraz aranżacja wnętrz

O projektowaniu i aranżacji wnętrz w domu czy mieszkaniu pisaliśmy w jednym z naszych artykułów zatytułowanym:

Aranżacja wnętrz – projektowanie wnętrz

Dzisiaj poruszamy kolejne style którymi warto się zainteresować podczas projektowania mieszkania czy też całego domu, jest to styl rustykalny oraz eklektyczny

Styl rustykalnystylrustykalny

Wnętrza wykonane w stylu rustykalnym mają być przede wszystkim niezwykle ciepłe i przytulne. Do tego celu stosowane są meble i sprzęty wykonane z prostego drewna bardzo często postarzanego poprzez zastosowanie różnych technik stolarskich takich jak bejcowanie czy przecieranie. Meble nie powinny posiadać wykończeń z innego niż drewno materiału. Ogromną rolę odgrywają liczne naturalne ozdoby, którymi mogą być dywany, obrusy, serwety czy ręcznie robione firanki. Do tego w głównym pomieszczeniu (pokój dzienny) obowiązkowo powinien znajdować się piec kaflowy lub przynajmniej kominek (też najlepiej wykończony kaflami). W łazienkach doskonale sprawdzają się ozdoby gliniane. Najlepiej jeśli wszystkie materiały wykończeniowe są naturalne.

Styl eklektyczny

Czyli doskonałe połączenie stylu nowoczesnego cechującego się jasnymi barwami i prostymi, funkcjonalnymi meblami z przyjemnością zbierania i eksponowania różnych antycznych i złożonych pamiątek czy ozdób. Na niewielu współczesnych meblach znajduje się masa szpargałów, a na ścianach wiszą stare, masywne zegary i obrazy. Tak w skrócie można opisać ten styl. Jest on bardzo trudny do realizacji ponieważ bardzo często z przemyślanych i pięknych rozwiązań może powstać nieestetyczny chaos.

To zaledwie kilka przykładowych i najchętniej wybieranych w naszym kraju stylów jednak trzeba pamiętać, że jest ich więcej, a wśród nich style: skandynawski, nowoczesny, kolonialny, ekologiczny, angielski, klasyczny, antyczny, włoski oraz wiele innych. Warto się z nimi zapoznać zanim zleci się prace profesjonalnemu projektantowi wnętrz.

Szukając w swoim regionie takiej firmy koniecznie w wyszukiwarce internetowej wpisz następującą frazę:

Aranżacja wnętrz Wrocław, aranżacja wnętrz Kraków, aranżacja wnętrz Poznań, aranżacja wnętrz Bydgoszcz, projektowanie i aranżacja wnętrz, aranżacja wnętrz Warszawa, aranżacja wnętrz Lublin, aranżacja wnętrz Bielsko Biała, aranżacja wnętrz Gdynia, aranżacja wnętrz Gdańsk, Aranżacja wnętrz Katowice, aranżacja wnętrz Toruń, aranżacja wnętrz Łódzkie, aranżacja wnętrz Rzeszów.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *