Wady domów z drewna

Decyzja, na jaki rodzaj domu się zdecydować nie jest wcale taka prosta jak wiele na początku może się wydawać. Bowiem to czy wybierzemy dom tradycyjny wykonany przy użyciu pustaków i cegieł czy bardziej naturalny dom z drewna związane jest z podobnymi nakładami finansowymi i niezależnie na to, jaki dom ostatecznie wybierzemy każdy z nich będzie posiadał swoje zalety jak również wady.

Pierwszą i zasadniczą wadą, która wiele osób „odstraszyła” od budowy domu z drewna jest bardzo duże prawdopodobieństwo wystąpienie u domowników alergii, która wynika z faktu przebywania przez długi czas w pomieszczeniach wykonanych niemalże w całości z naturalnego drewna. Bardzo ważną kwestią jest również fakt bezpieczeństwa domowników, który jest szczególnie pożądany podczas wyładowań atmosferycznych, które często nawiedzają nasz kraj w okrasach letnich. Bowiem domy z drewna uważane są za jedne z najbardziej łatwopalnych a co z tym związane wymagają od nas nieustannej troski i uwagi. Troska ta to polega przede wszystkim na zakupie oraz impregnacji drewna odpowiednimi środkami, które w razie pożaru mają uniemożliwiać obniżyć palność drewna. Ważna kwestią jest również dobór odpowiedniego materiału, który najlepiej, aby pochodził ze sprawdzonego źródła, jeśli bowiem przykładowo drewno będzie za mało wyschnięte może pojawić się uszkodzenia zarówno mechaniczne jak również biologiczne.

domy_z_drewna

domy_z_bali

Przed podjęciem ostatecznej decyzji warto przemyśleć dobrze swój wybór dotyczących zalet budowy domu z drewna jak i wad.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *