Wyposażenie kuchni w kuchenkę mikrofalową

Niezależnie od tego z jaką kuchnią mamy do czynienia, czy to jest mała kuchnia, kuchnia w stylu angielskim, kuchnia gastronomiczna, kuchnia na wymiar w każdej z nich znajdzie się miejsce na kuchenkę mikrofalową.

Dzisiejsze kuchenki mikrofalowe w niczym nie przypominają potworków z minionego wieku. Ich wygląd nie przywodzi już na myśl złego snu projektanta a funkcjonalność nie ogranicza się do podgrzania i zgumienia posiłku który doń wkładamy. Wyglądają stylowo i mają o wiele większą paletę zastosowań niż te tradycyjne. Jeśli nie byliśmy zwolennikami tegoż urządzenia kiedyś, to teraz zdecydowanie warto zrewidować swoje poglądy.

images
Po pierwsze, mitem jest, że posiłki przygotowane w kuchence mikrofalowej są niezdrowe. Z całą pewnością nie są niezdrowe dlatego że je w niej przygotowano. Mogą być natomiast niezdrowe jeżeli ich składniki są marnej jakości. Wtedy nie pomoże nawet najlepsze gotowanie na parze. Skoro przy nim jesteśmy – to należy zaznaczyć ze co nowocześniejsze modele kuchenek mikrofalowych oferują właśnie możliwość gotowania na parze! Dzięki temu, będziemy mieli w domu relatywnie tanie urządzenie do tej zdrowej obróbki żywności, które potrafi przygotować pożywienie także w inny sposób. W mikrofalówce można przygotować nawet ciasto. Przypominamy jednak, iż pod żadnym pozorem nie powinniśmy używać do tego celu metalowej blachy czy foremek! Metal i mikrofale to połączenie które może skończyć się co najmniej uszkodzeniem naszego sprzętu AGD, a w skrajnym wypadku – uszkodzeniem nas samych! Jeżeli nie mamy ochoty ani na ciasto, ani na jedzenie na parze, możemy użyć funkcji grilla i przygotować coś „konkretniejszego”. Dobra mikrofalówka powinna zapytać, co do niej wkładamy i ile to waży bądź… Wiedzieć to sama. Najnowocześniejsze modele rozpoznają potrawy i sugerują odpowiedni program wraz z polecanym czasem trwania, pozostawiając nam rzecz jasna możliwość modyfikacji. Jak widać, nowoczesna kuchenka mikrofalowa to urządzenie bardzo wszechstronne.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *